Dzień Świadomości Autyzmu – zapraszamy!

Co roku 2 kwietnia obchodzony jest Dzień Świadomości Autyzmu. Kolorem przewodnim tego dnia jest kolor niebieski. Na całym świecie w mediach pojawiają się filmiki o osobach z autyzmem, kampanie edukacyjne, szereg imprez i akcji społecznych mających na celu przybliżenie społeczeństwu czym jest autyzm oraz jak nauczyć się żyć z osobami z autyzmem w harmonii i dychu akceptacji. Tego dnia wyjątkowo głośno tez wybrzmiewa głos głównych bohaterów – nie odrzucajcie nas, jesteśmy wartościowi, potrzebni, ważni.

Rok temu z okazji naszego święta nasze stowarzyszenie wystawiło niezwykły spektakl, w którym zagrały znane osobistości naszego miasta na znak solidarności z osobami dotkniętymi autyzmem i ich rodzinami. W tym roku hasłem przewodnim Dni Autyzmu będzie hasło: Przyjdź, Poczuj, Poznaj. Wszystkich członków naszego Stowarzyszenia, a także naszych przyjaciół, rodziny i wszystkich głogowian chcących spędzić z nami wspólnie czas zapraszamy na Wielki Piknik Integracyjny!

Spotykamy się 8 kwietnia o godz.13 pod Ratuszem Miejskim. Tam rozpoczniemy artystycznym happeningiem w wykonaniu młodzieży z II LO, a następnie wyruszymy Niebieskim Marszem na Obiekty Sportowe Chrobry. Na miejscu czekać będą na nas liczne atrakcje: koncerty, pokaz grupy cyrkowej i kolorowa Zumba. Największą jednak atrakcją będzie mecz Chrobry Głogów kontra dzieci i rodzice z Niebieskiej Przystani!

Poniżej wywiad z Prezes Stowarzyszenia Justyną Pieniążek, w którym opowiada, jak będziemy Obchodzić Głogowski Dzień Autyzmu wyemitowany przez TV Regionalną:

Bardzo serdecznie zapraszamy!

Jeśli chcesz wyrazić solidarność z osobami z autyzmem ubierz się z niebieskim akcentem!

 

Dodał: admin w dniu 06-04-2018 Opublikowano w kategorii Aktualności