Leczenie biomedyczne

Czy autyzm można leczyć?

Przyczyny autyzmu nadal nie są znane. Do niedawna autyzm uważano za zaburzenie neurologiczne, którego nie można wyleczyć. Wzrastająca w zatrważającym tempie ilość osób ciepiących z powodu autyzmu skłoniła jednak naukowców do bliższego przyjrzenia się problemowi. Po zrobieniu dokładnych badań tysiącom dzieci autystycznym okazało się, ze większość z nich ma ogromne problemy z prawidłowym funkcjonowaniem jelit, duże niedobory konkretnych witamin i minerałów oraz znacznie podwyższone stężenia metali ciężkich w organizmie. W wielu przypadkach wprowadzenie diety, przeleczenie jelit, uzupełnienie niedoborów witamin i oczyszczenie organizmu z metali ciężkich dało pozytywne rezultaty – od nieznacznej poprawy, po dużą poprawę w funkcjonowaniu dziecka, pojawienie się mowy, aż po całkowite wyjścia z autyzmu. Tak powstał termin BIOMEDYCZNEGO podejścia do autyzmu. Na świecie powstaje coraz więcej ośrodków zajmujących się tym zagadnieniem. Niestety w Polsce spora część środowiska medycznego i terapeutycznego pozostaje nastawiona do leczenia autyzmu bardzo sceptycznie lub nawet wrogo.

Rodzice, chcący pomóc swojemu dziecku medycznie, zostawieni są sami sobie i zmuszeni są szukać po omacku informacji – w internecie, od innych, bardziej doświadczonych rodziców lub przychylnie nastawionych terapeutów – jakie należy zrobić badania, gdzie można je zrobić, co warto zbadać i gdzie udać się z wynikami po interpretację tychże. To trudna i samotna droga. Na szczęście powstaje coraz więcej miejsc, głównie wirtualnych, gdzie każdy zainteresowany tematem rodzic znajdzie wartościowe i rzetelne poradniki, pisane najczęściej przez rodziców, którzy przeszli już drogę leczenia biomedycznego ze swoją pociechą.

W tej zakładce naszej strony podajemy ciekawe linki – bazę wyjściową do rozpoczęcia leczenia biomedycznego dziecka z autyzmem.

  1. Tekst pani Marty Gibas – mamy chłopca z autyzmem pt. Autyzm – to się leczy! Pani Mara w prosty sposób wyjaśnia, na czym polega biomedyczne leczenie autyzmu i dlaczego warto to robić. Na końcu artykułu wymienia listę badań do wykonania.
  2. Bioautyzm – KROK PO KROKU. Strona rodziców autystycznej dziewczynki, gdzie krok po kroku opisane są bardzo dokładnie wszelkie badania i działania podejmowane przez jej rodziców w drodze do wyleczenia córki. Pozycja obowiązkowa!
  3. Autyzm – leczenie biomedyczne. Grupa zamknięta na facebooku – skarbnica wiedzy, wymiany doświadczeń, miejsce, gdzie można spotkać rodziców bardzo doświadczonych w leczeniu swoich pociech.