Światowe Dni Świadomości Autyzmu – Kopciuszek!

31 marca 2017 roku w Miejskim Ośrodku Kultury w Głogowie odbyło się niezwykłe widowisko – z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu na scenie wystąpili znani głogowscy urzędnicy, dyrektorzy, prezesi spółek z prezydentem miasta Rafaelem Rokaszewiczem i starostą głogowskim Jarosławem Dudkowiakiem na czele! Główną rolę tytułowego Kopciuszka zagrała Justyna Pieniążek – prezes naszego stowarzyszenia. W przedstawieniu wzięli tez udział rodzice naszych podopiecznych oraz głogowscy dziennikarze, instruktorzy kulturalni, a nawet oficer prasowy głogowskiej policji.

Przedstawienie było oszałamiające – z efektami, bajecznymi kostiumami i scenografią. Wszyscy aktorzy spisali się na medal, nie bojąc się śmieszności i mając ogromny dystans do siebie wywołali na twarzach dzieci wielki uśmiech. Widownia pękała w szwach. Przy okazji tego wydarzenia odbyła się zbiórka pieniędzy na dokończenie remontu naszej Niebieskiej Przystani. Zebraliśmy kwotę  5.389,81 złotych!!! Pieniądze te pozwolą położyć część tynków w naszej siedzibie. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy!

Osobne podziękowania należą się wszystkim osobom zaangażowanym w powstanie tego niesamowitego spektaklu, począwszy od aktorów, którzy poświęcili swój cenny czas na próby i mozolna pracę, poprzez obsługę techniczna, licznych wolontariuszy i rodziców z naszego stowarzyszenia. To dzięki Wam sprawiliśmy dzieciom z autyzmem wielką frajdę! 

Po spektaklu wszyscy aktorzy wyszli do widzów, więc każdy kto chciał, mógł zrobić sobie z nimi wspólne zdjęcie i chwilkę porozmawiać.

Poniżej kilka zdjęć ze spektaklu autorstwa Pani Barbary Popiel. Zdjęcia pochodzą ze strony MOK Głogów.
 

Cały spektakl można obejrzeć tutaj:

 

Dodał: admin w dniu 04-04-2017 Opublikowano w kategorii Aktualności