Spektakl dla dzieci

Już za tydzień, 2 kwietnia, obchodzić będziemy Światowe Dni Świadomości Autyzmu. Jak co roku, w naszym mieście odbywać się będą liczne imprezy i akcje społeczne, mające na celu integrowanie osób z autyzmem ze społeczeństwem i szerzenie wiedzy na temat autyzmu. Nasze Stowarzyszenie postanowiło zorganizować atrakcję dla naszych dzieci – i to nie byle jaką.

Już 31 marca o godz.18.00 w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Głogowie będzie miało miejsce niecodzienne widowisko – na scenie pojawią się aktorzy amatorzy. Do wspólnego grania dla autystów zaprosiliśmy władze miasta i powiatu, dyrektorów głogowskich przedsiębiorstw i placówek oświatowych i kulturalnych oraz rodziców dzieci z naszego stowarzyszenia. Wszystkie zaproszone przez nas osoby wyraziły chęć uczestnictwa w tym niezwykłym spektaklu.

W przedstawieniu pt. „Kopciuszek” główne role zagrają – Prezes Naszego Stowarzyszenia Justyna Pieniążek i Prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz. Towarzyszyć im na scenie będą min. starostwa powiatu głogowskiego Jarosław Dudkowiak, wiceprezydenci Głogowa: Bożena Kowalczykowska i Piotr Poznański, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury Barbara Mareńczuk-Piechocka, dyrektor Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych Marta Greber i wiele innych znanych w Głogowie osobistości. Wszyscy oni ramię w ramię z rodzicami dzieci z autyzmem zagrają na scenie. Od miesiąca trwają intensywne próby.

 

 

Przedstawienie to ukłon w stronę niepełnosprawnych dzieci z Niebieskiej Przystani. To wyraz tego, że by wywołać uśmiech na małych twarzach dorośli potrafią zrobić wiele – nauczyć się ról na pamięć, przebrać w kostiumy i wystąpić na scenie przed głogowianami (często po raz pierwszy w życiu w roli aktora).

Wejściówki są bezpłatne. W trakcie spektaklu odbędzie się zbiórka charytatywna na rzecz naszego stowarzyszenia. Wszystkie zebrane pieniądze przeznaczymy na dokończenie remontu naszej placówki, aby jak najszybciej móc zacząć w niej terapię naszych podopiecznych.

Poniżej relacja TV Master z przygotowań do tego wielkiego wydarzenia.

 

 

Spektakl cieszy się tak wielkim zainteresowaniem, że wejściówki rozeszły się już pierwszego dnia!

 

Dodał: admin w dniu 26-03-2017 Opublikowano w kategorii Aktualności